ЗАМІНА КАРТРИДЖІВ В ФІЛЬТРАХ ДЛЯ ПИТНОЇ ВОДИ

Ви користуєтеся чистою водою, яка проходить очищення в фільтрах. Але для того, щоб вода була завжди чистою, потрібно вчасно обслуговувати фільтри. Іншими словами потрібно змінювати картриджі.

Головне питання: вчасно – це коли?

Тут все залежить від декількох факторів:

 • яка якість води на вході фільтра
 • кількість використаної води
 • тип фільтра.

Так, наприклад, картриджі з вугіллям бажано, щоб більше ніж шість місяців не працював. Але буває настільки брудна вода, що за один місяць роботи фільтру змінний елемент може забруднитися так, що вода не буде проходити через фільтр взагалі.

Є й інша «сторона» картриджів, які невчасно замінили. Увесь бруд, який на себе забрала фільтраційна засипка, буде потрапляти разом з водою у Ваш стакан або чайник.

Давайте спробуємо розібратися більш детально.

ecosoft_absoluteВ таких фільтрах картриджі можна замінювати або всі три одразу, або по мірі забруднення кожного окремо. Все залежить від конкретних картриджів.

Якщо в такому фільтрі картриджі комплексного очищення, тоді замінюються одразу три. З практики житомирської водопровідної води для двох осіб такі картриджі працюють 8-10 місяців. Для чотирьох осіб – 6–8 місяців.

Якщо змінні елементи не комплексні, то:

 • поліпропіленовий картридж (від механічних домішок) може служити 3–6 місяців. Чим частіше змінюється такий елемент, тим довше працюють наступні;
 • вугільний працює також 3–6 місяців. Коли забивається такий картридж, то змінюється смак та колір води. Відбувається те, про що говорилося раніше – відфільтрований раніше бруд потрапляє в очищену воду;
 • картридж для пом’якшення води (від накипу в чайнику) якщо забився, то у воді при кип’ятінні знову буде з’являтися накип. Тобто фільтраційний елемент потрібно змінити. І тут важливу роль відіграє жорсткість води. В деякий криницях така вода, що накип в чайнику з’являється після трьох тижнів використання картриджа. На житомирській водопровідній воді для чотирьох осіб пом’якшувальний елемент працює 4–6 місяців.
 • картридж знезалізувач (від заліза) якщо забився, то у воді з’являється залізо. І тут така ж ситуація, як і з картриджем пом’якшувачем.

Фільтр з капілярною мембраною

заміня картриджівТакий фільтр відрізняється від трьохколбового додатковим елементом – капілярною мембраною. Вона забирає домішки, які за розміром понад 0,02 мкм.

Три нижні картриджі змінюються так, як і в трьохколбовому.

Капілярна мембрана може працювати 6–12 місяців. Якщо цей елемент забруднюється, то вода має неприємний запах. І тут знову відбувається змішування чистої води та попередньо відфільтрованого бруду.

ecosoft_absolute_s_mineralizatorom_uaВідмінність такої системи від трьохступеневих фільтрів та з капілярною мембраною в тому, що при повному забиванні змінних елементів в осмосі у Вас не буде бігти брудна вода. Води не буде взагалі, але бруду в стакані чи чайнику не буде. Для того, щоб вода була завжди і потрібно змінювати вчасно картриджі.

Такий фільтр складається з трьох нижніх фільтрів (префільтри), зворотноосматичної мембрани, вугільного постфільтра (посткарбон) і опція – мінералізатор.

 • Префільтри – це картриджі від механічних домішок та вугільні картриджі. Опираючись на наш досвід, рекомендуємо змінювати одразу три нижні картриджі-префільтри. Це пов’язано з тим, що у кожного елемента своє завдання. І коли вони забиваються, то одразу всі. Якщо три нижні картриджі змінювати невчасно, то швидше забивається мембрана. Брудна префільтрація знижує тиск та кількість очищеної води. На житомирській водопровідній воді префільтри працюють 3–6 місяців. Термін залежить від кількості споживачів та якості води.

Ось так виглядає брудна префільтрація

Брудні картриджі

А це нові картриджі перед встановленням у фільтр

Нові картриджі

 • Зворотноосматична мембрана може працювати від одного до трьох років. Термін служби залежить від частоти зміни префільтрів і від тиску у водогоні. Повторюся – якщо вчасно змінюються три нижні картриджі, то мембрана служить довше. Якщо префільтрація чиста, тиск на вході фільтра не менше 3 атм, а води з фільтра не має, то велика ймовірність того, що забита зворотноосматична мембрана. І її потрібно замінити.
 • Вугільний постфільтр служить для надання смаку відфільтрованій воді. Він служить 6–12 місяців. І знову все залежить від кількості води, яка через нього проходить.
 • Мінералізатор додає невелику кількість мінералів очищеній воді. Він, як і постфільтр, працює 6-12 місяців і терміни залежать від кількості води, яка демінералізувалася.

Висновки

Яким би фільтром Ви не користувалися, скільки б води через нього не пропускали – змінювати картриджі потрібно обов’язково. І обов’язково вчасно.

Якщо у Вас є потреба в обслуговуванні системи фільтрації, зверніться до нашого відділу сервісного обслуговування за тел.:

 • (050) 424-3492, (067) 449-14-53,

або відвідайте наш офіс, який знаходиться за адресою:

 • м. Житомир, вул. Покровська, 41/6. 

Автор статті: Ступак Ірина

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для чего и когда нужно проводить замену картриджей в фильтрах? 1

Приятное обслуживание, широкий ассортимент, исчерпывающие консультации, низкие цены.

Евгений Паламаренко
Для чего и когда нужно проводить замену картриджей в фильтрах? 2

Качественная вода.

Юрий Мыснык
Alexander M

Частенько до них навідуюсь за фільтрами 🙂

Alexander M

ГОДИНИ РОБОТИ

Будні9:00 – 18:00
Субота9:00 – 15:00
НеділяВихідний

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОФІСУ

НАШІ ЦІННОСТІ

Забезпечити кожну людину якісною, чистою водою та зменшити потрапляння шкідливих речовин в природу за для збереження здоров’я людини та чичтоти природи.

Ми впевнені що вживаючи чисту воду людина зменшує ризик різних захворюваннь та навпаки наповнює свій організм корисними речовинами. Тому наше бачення це – надання  людям чистої та доступної води.

Забезбечити всіми необхідними інструментами та надати кваліфіковану допомогу в отриманні чистої води.

Замовити Безкоштовну Консультацію

Будь-ласка напишіть нам листа та вкажіть чим саме ми можемо вам допомогти. Наші співробітники зв’яжуться з вами в найблищий час.

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ