Що таке вода?

Вода – це те, без чого ми не уявляємо нашого життя.

З школи ми пам’ятаємо, що вода – це прозора рідина без кольору, без смаку і без запаху. Але на практиці можна зустріти воду і жовту, і білу, і зовсім не прозору. Вона може мати і різні запахи. Тому задача фільтрів зробити воду такою, як колись ми вчили у школі – прозорою, без кольору, без смаку і без запаху.

Звідки береться вода, яка тече з наших кранів?

В Житомирських оселях в переважній більшості вода поступає з нашого водоканалу. А водоканал бере її з річки. Є будинки, в яких вода поступає з криниць або свердловин. І, якщо водопровідна вода по всьому місту більш-менш однакова, то кожна криниця і свердловина – це як окрема республіка – у кожного щось своє. У когось великий накип, у когось вода руда, у когось з неприємним запахом. Тому без аналізу води тут не обійтися.

А що не так в водопровідній воді?

Вода, яка виходить з водоканалу має досить непогану якість. Але доки вона дійде до нас по брудним трубам, то якість втрачається. 

Стан міського водопроводу

Це добре видно тоді, коли воду відключають, а потім включають. Тоді з труб біжить болото. Це все – механічні домішки.

Також у воді є кальцій. Хоч він в межах норми, але все одно потрохи осідає на наших чайниках, пральних машинах, колонках та інших приладах, які нагрівають воду. Цей показник називається загальна жорсткість. І чим більше кальцію, тим більш жорстка вода, і тим більше буде накипу.

Останніх декілька років влітку і на початку осені ми бачимо, що вода з кранів увесь час біжить жовта і з неприємним запахом. Це – органічні домішки. Якщо ми вийдемо в цей час до нашої річки Тетерев, то побачимо, як «цвіте» вода. «Цвітіння» і дає воді такого кольору і запаху.

Як з цим боротися?

Перед тим, як розказувати про методи боротьби, потрібно розділити нашу воду на два потоки. Це питна вода і технічна.

  • Технічна – це вода, якою ми миємося, перемо речі, миємо посуд.
  • Питна – це вода, на якій ми готуємо їсти, каву, чай і просто п’ємо.
  • Тепер можна говорити про методи очищення. Почнемо з технічної.

У нас часто в квартирах встановлюють такі фільтри

Мала прозора колба

Він захищає від механічних домішок наші прилади.

Так виглядає новий картридж:Новий картридж а так відпрацьований:

відпрацьований

Такий фільтр – це мінімум, що можна встановити для очищення води. Оскільки картридж невеликий, то змінювати його потрібно часто.

Скільки часу такий картридж може працювати?

Все залежить від кількості і якості води. З практики такий картридж буде працювати орієнтовно один місяць. Якщо вода чистіша, наприклад зимою, то 2–3 місяці. Але якщо відключать воду по місту, а потім включать, то може забитися за 1 годину.

В роботі більше продуктивніші фільтри ВВ10 та ВВ20.

BB10

Тут картридж більший, його на довше вистачає і воду він почистить швидше, ніж маленький картридж. В такі колби можна вже встановлювати вугільні картриджі. Вони будуть забирати з води жовтий колір і неприємний запах.

Це ми говорили про водопровідну воду.

Вода в свердловинах та криницях

В криницях та свердловинах інші проблеми. Там може бути перевищений вміст заліза або жорсткості. В таких випадках допоможе почистити воду ось таке обладнання:

Кабінет

 Для підбору таких фільтрів потрібно мати аналіз води і розуміти скільки води потрібно буде почистити. Це питання індивідуальне.

Якими фільтрами чистять питну воду?

Питної води для людини треба менше, ніж технічної, тому і фільтри менші.

Поділимо фільтри для питної води на такі групи:

  • Фільтри-глечики;
  • 2-х та 3-х ступеневі;
  • Системи зворотного осмосу.

Фільтри-глечики – це маленький і компактний фільтр.

Фільтр глечик

Картридж до цього фільтра також невеличкий. В такому картриджі засипано декілька різних засипок, щоб вода очищалася від декількох видів забруднень. Але такого картриджа вистачає ненадовго. Фільтром-глечиком можна користуватися в тому випадку, коли воду набирають не з крана, або не має можливості змонтувати більш серйозний фільтр. Наприклад, в гуртожитку.

Це система з трьох колб:

Потрійний Фільтр

І відповідно тут працюють три картриджі. Які картриджі будуть стояти в фільтрі, від того забруднення і буде очищати фільтр. Обеззалізувач буде видаляти з води залізо. Пом’якшувач буде забирати те, що потім дає накип. Вугілля буде покращувати смак води, прибирати запахи. Коли фільтр купується, то з ним одразу в комплектації йде певний набір картриджів. Потім можна підібрати картриджі по потребі. З таким фільтром в комплектації йде кран на питну воду, врізка в холодну воду, ключ для відкручування колб і, звичайно, картриджі. Після трьохступеневого фільтра якість води буде приблизна як після фільтра-глечика. Але надовше вистачає картриджів – більше води начищають між замінами. І воду маєте проточну.

Після трьохколбового фільтра вже можна пити воду?

Це залежить від того яку воду ми будемо очищати. Якщо це водопровідна вода, яку попередньо очищають, то можна пити. Якщо вода з криниці з високим вмістом нітратів, то нітрати така фільтрація не забирає.

Після трьохколбового фільтра вже можна пити воду?

Нітрати з води може забрати система зворотного осмосу. Ось цей фільтр:

Ecosoft P’URE BALANCE

 Це не просто фільтр, а дійсно система. Тут основне очищення відбувається на цьому елементі

Мембрана

Це зворотноосматична мембрана. Вона крізь себе пропускає в основному молекули води. А всі інші домішки, такі як нітрати, жорсткість та багато іншого зливаються в каналізацію.

В цьому фільтрі три нижні картриджі служать тільки для того, щоб продовжити роботу мембрани. Мембрана може очищати воду і сама, але швидко заб’ється і потрібно буде її міняти. Тому механічний бруд, хлор, органіку забирають на себе три нижні картриджі, а мембрана працює з усіма іншими домішками. І працює довго – від 1,5 до 3 років.

Після мембрани очищена вода збирається в бачку. Мембрана чистить воду повільно 8–10 літрів за годину. Тому, щоб зранку не стояти з чайником 20 хвилин біля фільтра, є накопичувальний бак. І коли відриваємо кран, то вода швиденько набирається в чайник і ми вчасно п’ємо час і не спізнюємося на роботу.

Після мембрани є ще вугільний картридж, який називається поскарбон. Він очищеній воді додає приємного смаку. І тільки після цього картриджа вода потрапляє до нас в чайник або чашку.

Така вода є максимально чистою і безпечною. Системи зворотного осмосу є декількох модифікацій. Є фільтра з додатковим мінералізатором. Мінералізатор доставляється після посткарбона ще однією ланкою. Тоді фільтр комплектується подвійним краном. При відкриванні одного краника отримуємо просто очищену воду, а при відкриванні іншого – з додаванням мінералів. Зазвичай мінералізовану воду п’ють сирою, а на очищеній – готують їсти.

То це буде мінеральна вода?

Ні, це буде вода з додаванням невеликої кількості мінералів. Таку воду можна пити щодня. Мінеральну воду, наприклад, Миргородську, Поляну Квасову, довго пити не можна. Ті хто їздять в санаторії знають, що мінеральна вода п’ється 2–4 тижні. Більше її пити не можна – буде шкодити. А в мінералізованій – невеликий вміст мінералів. Але вони в організм поступають щодня.

Ще є модель з додатковим насосом. Для системи звороного осмосу потрібен тиск не менше 3 атм. В деяких наших оселях такого тиску води не має. Тому, щоб працював фільтр, доставляється невеличкий насос. Він створює тиск на мембрану і вона гарно працює, тобто дає чисту воду.

Якщо порівнювати між собою якість води після вищезгаданих фільтрів, то після осмосу вода буде найчистішою.

Автор: Ступак Ірина

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для чего и от чего нужно очищать воду? 1

Приятное обслуживание, широкий ассортимент, исчерпывающие консультации, низкие цены.

Евгений Паламаренко
Для чего и от чего нужно очищать воду? 2

Качественная вода.

Юрий Мыснык
Alexander M

Частенько до них навідуюсь за фільтрами ?

Alexander M

ГОДИНИ РОБОТИ

Будні9:00 – 18:00
Субота9:00 – 15:00
НеділяВихідний

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОФІСУ

НАШІ ЦІННОСТІ

Забезпечити кожну людину якісною, чистою водою та зменшити потрапляння шкідливих речовин в природу за для збереження здоров’я людини та чичтоти природи.

Ми впевнені що вживаючи чисту воду людина зменшує ризик різних захворюваннь та навпаки наповнює свій організм корисними речовинами. Тому наше бачення це – надання  людям чистої та доступної води.

Забезбечити всіми необхідними інструментами та надати кваліфіковану допомогу в отриманні чистої води.

Замовити Безкоштовну Консультацію

Будь-ласка напишіть нам листа та вкажіть чим саме ми можемо вам допомогти. Наші співробітники зв’яжуться з вами в найблищий час.